Bartosz Czauderna zajął 2 miejsce w Freestyle'owych zawodach o Puchar Europy rozgrywanych w ten weekend w Plattling.

W półfinale Bartek zajął 4 miejsce wśród naprawdę doborowej stawki zawodników. Dość powiedzieć, że trzeci był aktualny Mistrz Świata, James Bebbington.

W przejazdach finałowych Bartoszowi udało się uzyskać drugi rezultat - wyprzedził go tylko zawodnik gospodarzy Paul Meylahn. Gratulujemy! To wielki sukces!

Nie możemy się też wstydzić występu reszty polskiej ekipy. Z 7 osobowej reprezentacji 4 osoby awansowały do półfinałów: Zosia Tuła zajęła 7 miejsce w kategorii kobiet, Tomek Czaplicki jest 9 wśród mężczyzn, a Piotr Grzybowski - 8 w zawodach juniorów. Zawody w Plattling zgromadziły europejską czołówkę we freestyle'u i na jej tle nasi wypadli naprawdę bardzo dobrze! Gratulujemy wszystkim - także Ewie Balon, Izie Fidzińskiej, Adamowi Olesińskiemu i Miśkowi Kamińskiemu, którzy odpadli w eliminacjach po ciężkiej, wyrównanej walce.

Trzymajmy kciuki za Bartka - finały jutro (w niedzielę, 12 maja) od 13. Niezależnie jednak od końcowego wyniku trzeba cieszyć się z wysokiej formy i wspaniałych już umiejętności naszej drużyny.