Ten numer ukazał się w sprzedaży już pod koniec czerwca, a my znowu się spóźniamy z recenzją.

Jak zwykle pełny spis treści jest dostępny na stronie wioslo.pl.

Jak co roku przed wakacjami do numeru załączona jest wkładka z letnią krajową ofertą wypożyczalni, biur oferujących spływwy zorganizowane, producentów i sprzedawców sprzętu kajakowego - łącznie 61 firm.

Z całego numeru najbardziej urzekł mnie wywiad Zofii Piłasiewicz z Aleksandrem Pietrowem z Białorusi, który w pięknych słowach wspomina swoje liczne wyprawy w bliższe i dalsze strony Związku Radzieckiego i nie tylko.

Zainteresowały mnie również tureckie przygody Celiny Mróz i Jarosława Frąckiewicza na rzece Kizilirmak. Do tej pory bałem się jeździć na kajaki do tak upalnych krajów jak na przykład Turcja. Ale teraz już się boję trochę mniej, bo podpatrzony u autorów pomysł kajaka z baldachimem bardzo mi się spodobał.

W sekcji sprzętowej z ciekawością przeczytałem recenzję kajaka górskiego Zelezny Bert (klon modelu Diablo produkowanego kiedyś przez Eskimo), pod kątem wykorzystania do pływania po zwałkowych rzekach nizinnych.

Na uwagę zasługuje także mocno krytyczna i rzeczowa recenzja książki "Szkoła Turystyki Kajakowej" Zygmunta Skibickiego.

Dla zainteresowanych białą wodą jest sprawozdanie z tegorocznych Mistrzostw na Kamiennej, w których woda zdecydowanie dopisała. Jest też artykuł wyjaśniający, co to znaczy freestyle. Ale szkoda, że nie ma w nim napisane, jak się ma ten cały fristajl do rodeo kajakowego - nazwy, która przez wiele lat funkcjonowała w polskim środowisku kajakowym.

W numerze nie zabrakło zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Marcin Chodorowski zachęca do trenowania pływania wpław z wiosłem - umiejętności która zwiększy nasze bezpieczeństwo w kajakarstwie morskim. Poza tym dostajemy przejrzysty artykuł-broszurkę ze schematem udzielania pierwszej pomocy w utonięciu.

Tomek Toczyski -- 20.07.2006 o 19:44 -- 0 koment.

komentarze


Wiadomość nie została jeszcze skomentowana.

Moderujemy komentarze. W trosce o jakosc dyskusji usuwamy wulgarne lub niezwiązane z tematem komentarze.

Dodaj swój komentarz:
Treść:
Podpis:

Bronimy się przed automatami spamerów, dlatego niezalogowani muszą odpowiedzieć na pytanie:Jeden plus jeden?
Jaką liczbę otrzymam, jeśli dodam jeden do liczby kajaków na powyższym zdjęciu?
 
 

Materiał pochodzi z serwisu
kajak.org.pl