Dodawanie / poprawianie pytań do FAQ pl.rec.kajaki

Pytanie:
Oryginalne: W co się spakować na spływ?
Twoja propozycja:

Odpowiedź:
Oryginalna: 1. Wariant ekonomiczny – dla początkujących, nieprzekonanych do inwestowania w jakieś tam kajakarstwo.
Weź worki foliowe, szczelne. Zapakuj w nie ciuchy czy śpiwór. Zawiązane recepturką worki foliowe wraz z zawartością wsadź do worka płóciennego, ortalionowego, brezentowego lub plecaka (bez stelaża!). Tak przygotowany tobołek zabezpiecza worek foliowy z rzeczami przed rozdarciem, a w efekcie przed zamoknięciem dobytku.

2. Wariant „pomysłowy Dobromir”
Inwencja kajakarzy granic nie zna tak, więc śpiwór można zawinąć szczelnie w materac dmuchany. Rozcięty materac stanowi nieprzemakalną pałatkę na bagaż. Szyje się różnego rodzaju worki z plandek samochodowych, worków po nawozach etc.

3. Wariant „podaruj sobie odrobinę luksusu”
Kup worki kajakowe w Prokajaku, lub w Nurcie. Służą latami, sprawdzona wytrzymałość i wodoodporność, łatwo wchodzą w komory. Cena około 100zł za worek 60 litrowy. Zobacz też w bazie kontaktów.

4. Wariant „z duszą”
Dla pływających na kanadyjkach - pakowanie się w hermetyczne beczki. Zaletą tej metody jest to, że rzeczy się tak nie mną i można w ten sposób pakować jedzenie np. chleby, cukier etc. Wadą jest nieekonomiczne wykorzystanie miejsca w łódce, podczas wywrotki można dostać beczką w głowę. Niektórzy uważają, że beczka to nie jest wariant "z duszą" tylko "do duszy". Inni z lubością stosują beczki rasowe (ze sklepu firmowego), lub adaptują do tego celu różne inne beczki np. po kiszonej kapuście.

Do przydatnych akcesoriów kajakowych na spływie należą niewątpliwie: pokrowce na tel. komórkowe, aparaty fotograficzne, woreczki na dokumenty, pojemniki na zapałki i rozpałkę. Generalnie jak najmniej rzeczy należy wozić luzem, garnki, kochery można wsadzić do worków foliowych. Zużyte worki foliowe i śmieci wozimy ze sobą i wyrzucamy na postojach do jakiegoś ogólnodostępnego śmietnika.
Twoja propozycja:

Autor:

Podaj swój adres e-mail i napisz w jaki sposób mamy podpisać tekst Twojego autorstwa.
Powiedz jeszcze, ile jest dwa plus jeden

 
 

Materiał pochodzi z serwisu
kajak.org.pl