Antoni Heinrich

Szlaki wodne Polski

Oficjalny przewodnik Polskiego Związku Kajakowego

wydanie II uzupełnione

Warszawa 1935, Główna Księgarnia Wojskowa

 

 

 

Spis treści przewodnika:

  1. Okładka

  2. Strona tytułowa

  3. Dedykacja

  4. Motto

  5. Spis rzeczy , a, b

  6. Podziękowania

  7. Przedmowa, a

  8. Oznaczenia, b

  9. Wiadomości ogólne, a, b, c, d, e, f, g, h, i, j, k, l, m, n

  10. Szlaki kajakowe

    1. Dorzecze Wisły

    2. Dorzecze Niemna

    3. Dorzecze Dźwiny

    4. Dorzecze Prypeci

    5. Dorzecze Dniestru

    6. Dorzecze Prutu

    7. Dorzecze Warty

    8. Dorzecze Noteci

    9. Szlaki łącznikowe

  1. Skorowidz, a, b

  2. Reklamy, a, b, c

  3. Okładka

szlaki kajakowe

dorzecze Wisły

  1. Wisła, a, b, c, d, e, f, g, h, i, j, k, l, m, n, o, p, r, s, t, u, w

  2. Martwa Wisła, a, b

  3. Pszczynka, a

  4. Soła, a

  5. Przemsza

  6. Przemsza Biała

  7. Skawa, a

  8. Szreniawa Raba, a

  9. Nida, a

  10. Dunajec, a, b, c, d

  11. Poprad, a, b

  12. Biała, a

  13. Kamienna, a, b

  14. Wisłoka, a

  15. San, a, b, c

  16. Wisłok, a, b

  17. Tanew, a

  1. Pilica, a, b

  2. Wieprz, a

  3. Bystrzyca, a

  4. Tyśmienica, a

  5. Jeziorka, a

  6. Bzura, a, b

  7. Rawka, a

  8. Bug, a, b, c, d, e, f

  9. Pełtew

  10. Muchwiec, a

  11. Ryta i Kanał Milenik -Ołtusz Krzna, a

  12. Leśna

  13. Nurzec, a

  14. Narew, a, b, c, d

  15. Narewka, a Supraśl, a

  16. Biebrza, a

  17. Pisa

  1. Rozoga, a

  2. Omulew, a

  3. Orzyc, a

  4. Wkra, a, b, c

  5. Zgłowiączka

  6. Kanał Bachorze, a

  7. Brda, a, b

  8. Skrwa, a, b

  9. Wda, a, b

  10. Graczynka

  11. Wierzyca, a

  12. Drwęca, a, b

  13. Wel, a

  14. Jeziora brodnickie, a, b

  15. Jeziora Szwajcarii kaszubskiej, a

  16. Radunia, a

  17. Motława, a

dorzecze Niemna

  1. Niemen, a, b, c, d

  2. Usza, a

  3. Bereza, a

  4. Holszanka, a

  5. Szczara, a, b

  6. Kotra, a Pyra

  7. Pojezierze grodzieńskie, a

  1. Krusieńka i Rotniczanka

  2. Czarna Hańcza, a, b

  3. Jezioro Wigry, a

  4. Mereczanka, a

  5. Wilja, a, b, c, d, e

  6. Grupa Naroczy, a, b

  7. Narocz, a

  8. Oszmianka

  1. Jeziora Wielka i Mała Szwakszta i rzeka Stracza, a, b

  2. Malinówka

  3. Jeziora Świr, Wiszniewskie i rzeka Smółka, a

  4. Straczanka

  5. Pojezierze święciańskie, a

  6. Żejmiana, a

dorzecze Dźwiny

  1. Jeziora Dzisna i Dziśnicze, a

  2. Dzisna, a, b, c

  3. Dookoła Jeziora Dryśwaity, a

  4. Dryświacica, a

  5. Jezioro Obole i rzeka Prorwa, a

  1. Grupa Jeziora Opidawa, a

  2. Kanał Murmiński i Jezioro Bohońskie, a

  3. Jezioro Orszweta i rzeka Birwita, a

  4. Dookoła Jeziora Madzioł, a

  1. Madziołka, a

  2. Hołbiecica, a

  3. Drujka, a

  4. Dookoła Jeziora Drywiaty, a

  5. Dookoła Jezior Brasławskich, a, b, c

dorzecze Prypeci

  1. Prypeć, a, b

  2. Pina

  3. Pina Dolna

  4. Turja, a,

  1. Jasiołda, a

  2. Stochód, a

  3. Stryr, a, b

  4. Prostyr

  1. Stary Styr

  2. Ikwa, a

  3. Horyń, a, b, c

  4. Słucz, a

dorzecze Dniestru


  1. Dniestr, a, b, c, d, e

  2. Strwiąż, a

  3. Stryj, a

  4. Opór

  1. Wereszczyca, a

  2. Świca, a

  3. Złota Lipa, a

  4. Łomnica, a

  1. Strypa, a, b

  2. Bystrzyca nadwórniańska, a

  3. Bystrzyca słotwińska

  4. Seret, a, b

dorzecze Prutu

  1. Prut, a, b

  1. Czeremosz, a, b

dorzecze Warty

  1. Warta a, b, c, d, e, f, g, h

  2. Prosna a, b

  3. Ner

  1. Samica, a

  2. Kanał Morzysławski, a

  3. Wełna, a

  1. Mała Wełna, a

  2. Jeziora Wągrowieckie

dorzecze Noteci

  1. Jezioro Gopło, a

  2. Kanał Górnonotecki, a

  3. Noteć, a, b

  1. Jeziora koło Trzemeszna i rzeka Panna, a

  2. Lewa Noteć i Kanał Bronisławski, a

  1. Droga Folusza

  2. Gąsawka, a

szlaki łącznikowe

  1. Kanał Augustowski, a, b

  2. Jezioro Serwy i Sucharzeczka

  3. Rospuda, a

  1. Kanał Królewski, a

  2. Kanał Wyżewski i Białojezierski, a

  1. Kanał Bydgoski

  2. Kanał Ogińskiego, a